اتصالات سینی کابل

اتصالات سینی کابل

اتصالات سینی کابل

تمامی متعلقات و کلیه تجهیزات جانبی که برای اتصال دادن و تکمیل کردن سینی کشی برای تغییر جهت ، ارتفاع و عرض به صورت مستقیم و غیر مستقیم استفاده می شوند. اتصالات سینی کابل از بخش هایی  شامل نگهدارنده ، کاور یا درب ، کاهنده ، افزایش دهنده و جدا کننده و ته بند ها تشکیل می شود  که به تفکیک در زیر به آنها می پردازیم .

انواع اصلی رابط سینی کابل :

نوعی جوینت برای اتصال دادن هر متر از سینی های کابل به یکدیگر است. همچنین  قسمت های فرعی را به اصلی متصل می کند رابط ها به شکل مستقیم و غیر مستقیم ساخته می شود.

انواع رابط سینی کابل

رابط مستقیم نوعی جوینت که از قسمت زیر سینی بصورت کاملا مستقیم دو شاخه را به هم متصل می کند. رابط از بغل به شکل لچکی است که از چهار طرف سوراخ کاری می شود و سینی را از قسمت پهلو نگه می دارد. گونه دیگر آنها بشکل قابل تنظیم و ردیوسری طراحی می شوند.

ساپورت سینی کابل نگهدارنده های اتصالات سقفی ، دیواری و زمینی :

دستک به همراه پلیت ها که برای محکم نگه داشتن سیستم به روی دیوار ، سقف و روی زمین مورد استفاده قرار می گیرد.  ساختار و شکل ساپورت سینی کابل ذوزنقه ایی مثلثی و تی انگلیسی است. این نوع سیستم ساپورتینگ در کل برای نگه داشتن طول و وزن سینی های کابل در نظر گرفته می شوند. نوع سقفی آنها توسط پیچ های متری مهار می شود و نوع دیواری بوسیله پلیت نگه دارنده انتهایی به بدنه دیوار متصل می گردد.

ته بند سینی کابل :

به اندازه عرض آنها بصورت نواری ساخته می شود تا ابتدا و انتهای کار در سینی کشی بسته شود. ته بندها بصورت تسمه ای مستطیل شکل است تا قسمت بیرونی بدنه را پوشش دهد.

کاور یا درب سینی کابل :

برای بستن سطح بالای سینی نیاز به کاور یا درب است. کاورها به اندازه عرض و پهنای کفه بلکه اندکی بزرگ تر درست می شوند تا به راحتی روی داکت را کاور کنند. برای محکم کردن این دو از بست نواری گالوانیزه استفاده می شود ، که بصورت تسمه ای بصورت کلمپ ی قسمت بیرون را به داخل محکم می کند.

چهار راهی سینی کابل افقی و عمودی سینی کابل :

پیوند دهنده ای در چهار جهت 90 درجه متناسب با عرض های ساخته شده تولید می شود. سایز دهانه ورودی ها با اندازه خروجی این نوع داکت فلزی مساوی است.

سه راهی افقی و عمودی سینی کابل :

برای اتصال دادن در سه جهت با زاویه 90 درجه در فاصله های استاندارد بصورت افقی و عمودی به کار برده می شود.

خم افقی و عمودی یا زانو سینی کابل :

زانوها با نام خم هم شناخته می شوند که هر دو با زاویه های نود ، چهل و پنج درجه ساخته می شوند . در صورتی که در اجرا به زاویه ای بسته تر یا باز تر احتیاج باشد از زانوی متحرک استفاده می شود.

کاهش دهنده یا ردیوسر کاهنده اتصالات سینی کابل :

برای اتصال دادن یک سینی کابل با عرض ثابت به سینی های کابل با عرض متغیر در یک مسیر مستقیم مناسب است. یک کاهنده مستقیم دارای دو طرف نا متقارن می باشد. همانطور که میداند این نوع از اتصالات سینی کابل با نام رابط تبدیل هم شناخته می شوند.

هر کدام از اتصالات ارزش و بهای خاص خود را دارند که نیاز به طراحی مناسب عرض و متراژ مورد نیاز است. برای مشخص شدن بهای هر کدام ابتدا قیمت سینی کابل ها باید مشخص شود سپس مناسب تعداد شاخه های مورد نیاز تعداد اتصالات برای نصبی مناسب در نظر گرفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *