نردبان کابل گالوانیزه چیست قیمت نردبان کابل برق

نردبان کابل گالوانیزه چیست قیمت نردبان کابل برق

نردبان کابل گالوانیزه فلزی :

این نوع سیستم کابل کشی با داشتن پله هائی که بین دو ریل عمودی به صورت افقی قرار میگیرد در ایران به نام نردبان کابل شناخته می شود. خارج از کشور با نام cableladder برای نصب و راه اندازی سیستم کابلینگ شبکه با بهترین قیمت نردبان کابل محاسبه و استفاده می شود. نردبان های کابل یک سازه پیش ساخته متشکل از دو ریل کناری طولی هستند که بوسیله پله ریلی به هم متصل می شوند فاصله آنها می بایست سازگار با نوع کابل ها باشد. ریل های داخلی نردبان کابل فاصله بین کابل ها را بیشتر می کند و سیستم تهویه بهتری دارند. در قسمت دهانه های خروجی و ورودی کابل ها خم هایی ایجاد می شود تا پله ها راحت قرار گیرند کف تا کف آنها ارتفاع نردبان کابل است که هر چقدر بلند تر باشد پوشیده بودن ریل ها مشهود تر است. کابلهای برق سنگین تر به علت وزن زیادی که دارند احتمال سور خوردن روی نردبان کابل را دارند در این مورد برای انتخابی مناسب تر نیاز به مشاوره با تولید کننده است ما پیشنهاد می کنیم از بست ها نگهدارنده ریلی استفاده شود. در صورت زیاد بودن عرض بهتر است از سینی های کابل استفاده شود تا کاملا محصور شود واحتیاج به بست نباشد.

انواع نردبان کابل های فلزی :

نردبان ها بوسیله دو فلز گالوانیزه و استیل تولید می شوند‌. نوع گالوانیزه توسط فلز فابریک به اندازه شاخه های مربوطه بریده می شود. گونه دیگر استیل است که در بازار ایران با در نظر گرفتن قیمت استیل به صرفه نیست.

روش تولید نردبان کابل گالوانیزه :

هر نوع سازه ای طبق یک اصول و استانداردی ساخته می شود نردبان کابل گالوانیزه هم از این قائده جدائی ندارد.

 ابتدا متراژ و ابعاد نردبان کابل مشخص می شود. بدنه اصلی از دو ریل کناری که با پهنا و عرض بزرگ برای نگه داشتن پله ها دو و سه متری برش داره می شود. سپس بدنه کناری که کاملاً صاف است خم زده می شود تا بصورت نیم قوطی شکل بگیرد. برای اتصال دادن دو طرف نردبان ها از ریل گالوانیزه استفاده می شود ، ریل ها به صورت پله ای قرار می گیرند.

قیمت نردبان کابل گالوانیزه آبکاری گرم :

خرید و فروش به دو صورت در بازار انجام می شود معمولی و آبکاری شده نوع ساده بیشتر برای کابلکشی در داخل ساختمان است. آبکاری شده برای خارج ساختمان و صنایع بزرگ کاربرد دارد. بنابراین قیمت نردبان کابل گالوانیزه گرم ارزان تر نمی باشد.

قیمت نردبان کابل گالوانیزه آبکاری گرم و ساده بصورت سرد

تفاوت کیفیت نردبان کابل با سینی کابل چیست ؟

به طور کلی نردبان کابل ها برای ساپورت کابل های خیلی سنگین یا فشار قوی مخصوصا اگر دهانه ها با عرض بیشتری ساخته شود بسیار استاندارد است. همچنین اگر عرض و ضخامت آنها را کمتر در نظر بگیریم برای کابل های شبکه مناسب می باشد. از ریل یا پله نردبان کابل هم برای هدایت و بستن کابل استفاده می شود. اما سینی های کابل که دارای شکاف در کف بدنه هستند بوسیله آنها تجهیزات جانبی آویخته می شوند. این شکاف ها همان پانچ سینی کابل است که برای بستن اتصالات و انواع بست لوله برق هم کاربرد دارد در نهایت برای عبور جریان هوا و مایعات موثر است اما نردبان کابل ، کابل ها را خنک تر نگه میدارد. از مهمترین و بهترین شاخص ها در تفاوت اصلی این است که قیمت نردبان کابل ها از سینی ارزان تر می باشد.

عوامل موثر در ایمنی انتخاب نردبان های کابل :

از آنجایی که متراژ کمتر نردبان ها در قیمت تمام شده پروژه بی تاثیر نیست معمولا طراحان در صدد کاهش هزینه هستند. این خود باعث کم شدن ایمنی و پایین آمدن کیفیت می شود. در ابتدای طراح درستی میزان بار تحمیلی را محاسبه می کند مثلا تعداد کابل هایی که قرار است روی نردبان قرار گیرد مشخص می شود. در صورت تردید داشتن بهتر است مقدار ضخامت را بیشتر در نظر گرفت. اندازه فشارهای استرس زا در طول شاخه های اصلی و اتصالات نردبان کابل محاسبه شود. بیشترین تقریب ها در ساختار استفاده برای توزیع مناسب تر در نظر گرفته می شود. سازنده باید اهمیت نسبی نوع سازه را در نظر گرفته و ارزیابی کند.همپنین احتمالات عدم موفقیت باعث ایجاد خسارت های زیاد مالی و حتی جانی خواهد شد .تست و آزمایش در رابطه با بالا تر بردن کیفیت مواد اولیه در برابر میزان وزن باری که قرار است روی آنها سوار شود.

برای خرید و دریافت قیمت روز نردبان کابل ها با مهندسین تیک صنعت در تماس باشید.

یک دیدگاه بنویسید.

    1. اولین مورد برای کابل های شبکه که خیلی سبک تر هستند مورد نیاز است دومی برای کابل کشی فشار قوی استفاده میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *