گلند کابل برق برنجی آرموردار و پلاستیکی بهترین کیفیت فروش با قیمت ارزان

گلند کابل برق برنجی آرموردار و پلاستیکی بهترین کیفیت فروش با قیمت ارزان

انواع گلند کابل برق :

گلندها به دو صورت فلزی و پلاستیکی تولید و در بازار خرید و فروش می شود. هر نوع از گلند کابل های برق بستگی به نوع کاربرد در تاسیسات و سیستم کابل کشی به انواع مختلفی طبقه بندی می شود.

گلند برنجی کابل برق :

کانکتوری امن برای اتصال دادن انواع کابل های برق به جعبه تقسیم و باکس های برق است. گلند کابل برق با توجه به نوع کابل ها انواع متفاوتی دارند. گلندها بصورت استاندارد پلاستیکی و فلزی سرگرد و سر تخت تولید می شوند.

کاربرد گلند برنجی آرموردار :

برای کابل های زره دار استفاده می شود که در محیط های صنعتی می بایست استاندارد های خاصی در آن محیط رعایت شود. جنس گلند فلزی که سر تخت است برنجی و استیل می باشد ، آرمور کابل از جنس فولاد یا آلومینیومی در لایه بیرونی شیلد قرار دارد در قسمت حلقه آرمور گلند کابلها تابیده می شود. گلند برنجی آرموردار باعث عبور بهتر جریان برق می شود و از فشار های مکانیکی روی بدنه اصلی جلوگیری می کند.

گلند ضد انفجار کابل :

برای بالاتر بردن سیستم ایمنی کابلکشی از گلند ضد انفجار استفاده می شود. انواع زیادی دارد،در دو نوع اصلی ساده و آرموردار تولید می شود.برای کابل های مسلح و بدون آرمورد به کار می رود.گلند ضد انفجار در ساختمان هایی که امکان آتش سوزی و نشتی وجود دارد نصب می شود.

مقدار حفاظت گلند ضد انفجار و محاسبه استاندارد IP آنها :

تمامی گلند ها دارای ای پی های مشخص هستند که در خرید گلند کابل بسیار اهمیت دارد. اختصار EX نشانگر این است که گلند ضد انفجار است اما اگر قبل از اعداد X باشد هیچگونه محافظتی وجود ندارد. نمره IP اندازه درجه حفاظت این نوع گلند برنجی است و اندازه نفوذ پذیزی که با عدد نشان داده می شود همچنین مقدار امنیت ایجاد شده در برابر وسیله و محیط قابل نصب محاسبه می شود.

گلند IP67  کابل :

تمام استاندارد ها و زون های یک و دو در این نوع گلند رعایت شده است. عدد بعد از ای پی شماره 7 است که نشان می دهد قابلیت قرق شدن هم دارد. گلند Ip67 قدرت ماندگاری در زیر آب به مدت 15 دقیقه را دارد که نوع 68 برای استفاده در اعماق و ماندگاری بیشتر استفاده می شود.

گلند IP66 کابل :

ای پی این نوع گلند 66 است عدد اول نشانگر این است که از ورود گرد و غبار همچنین جامدات به داخل بدنه جلوگیری می شود.عدد دوم ضد آب است و با درجه حفاظتی که دارد در هر شرایط آب و هوای بیرون جعبه تقسیم نصب می شود  .

گلند IP65 کابل :

ضد آب است در حدی که از پاشیده شدن آب در جهت های مختلف ممانعت می شود. اما مانند نوع 66 از ورود گرد غبار کمتر جلوگیری می شود و قابلیت قرق شدن ندارد.

گلند IP54 کابل :

ضد آب نیست،در مقابل مراقبت در برابر گرد و غبار رتیه پنجم را دارد. اما نمره دوم که عدد چهار است نماینگر این است که گلند امنیت بالای ندارد و کاملا معمولی است.

گلند پلاستیکی و لاستیکی :

این نوع گلندها از جنس پلی آمید یا پی وی سی تولید می شود. بنابراین بعضی از آنها که ای پی دار هستند در مقابل آتش سوزی مقاوم تر می باشند. گلند پلاستیکی بیشتر برای کابلکشی هایی با سطح مقطع کوچک و برق فشار ضعیف استفاده می شود.

سایز گلند کابل پلاستیکی :

نمره بندی آنها در دو اشل پی جی و ام بصورت مهندسی شده در نظر گرفته می شود. گلند پلاستیکی از سایز PG7 تا PG100 و سایز M16 تا M100 ساخته می شود که مناسب قطر کابل بسته می شود.

قطعات گلند پلاستیکی :

واشر برای محافظت کابل ، کاور ، لاک نات یا مهره ثابت کننده اتصالات اصلی نوع پلاستیکی است. تمامی قطعات بعد از تولید بصورت مجزا به یکدیگر متصل می شوند ، ارت تگ در نوع برنجی کاربرد دارد.

خرید گلند کابل برق :

مسایلی که برای خرید گلند کابل بسیار مهم می باشد این است که ابتدا محیط نصب مشخص شود. جنس گلند از نظر فلزی یا پلاستیکی تعیین شود. در صورت انتخاب نوع فلزی مشخص شود برنجی یا استیل باشد.این خود بستگی به نوع کابل و باکس مورد نظر دارد.نوع دوم گلند پلاستیکی است که معمولا پلی آمید و پی وی سی در تاسیسات و ساختمان ها استفاده می شود.

انتخاب و خرید گلند کابل استاندارد :

ما در تیک صنعت پیشنهاد می کنیم قبل از خرید گلند کابل به نکات مهمی توجه شود. نوع و سایز سطح مقطح کابل مورد نظر مشخص شود در صورت زره دار بودن آنها روکش یا شیلد حتما محاسبه شود. سایز گلند ها معمولا بصورت اینچی یا پی جی هستند که این شماره گذاری متریک صورت می گیرد.

تیک صنعت توزیع کننده انواع گلند کابل برق و سیستم های مدیریت کابل

گلند کابل چگونه کار می کنند؟

گلند های کابل ابزاری هستند که هنگام خاتمه کابل ها در تنظیمات به بدنه باکس ها یا تابلوهای برق به بهترین حالت استاندارد استفاده می شوند.برای محل آب بندی ، محافظت از نفوذ و دلیل اتصال زمین به کابل مورد نیاز است. نقش آن ها عبور ایمن لوله ، سیم یا کابل از داخل محفظه مورد نظر است. گلندها تنظیم کننده فشار بار برق هستند و همچنین محافظی برای درجه حرارت در قطعات الکتریکی می باشند که ممکن است در محیط های صنعتی خطرناک اتفاق بیفتد.

چگونگی مراقبت های ویژه گلندها از انواع کابل برق در برابر آلاینده ها :

آنها همچنین به عنوان یک مهر و موم عمل می کنند و باعث می شوند ناخالصی های خارجی باعث آسیب رسیدن به سیستم الکتریکی مربوطه و کابل نشوند.

این آلاینده ها عبارتند از :

مایعات خاک گرد و غبار اسیدی سرانجام ، بدنه آنها از کشیدن و پیچ خوردن کابلها از دستگاه ها جلوگیری می کنند. به این دلیل که گلند ها کمک می کنند تا اتصال ایمن و پایداری بین دستگاه و کابل برقرار باشد.

گلند های کابل به عنوان “قطعات ورودی کابل مکانیکی” شناخته می شوند که همراه با سیم کشی و کابل برای موارد زیر استفاده می شود :

۱. سیستم های اتوماسیون به عنوان مثال داده ها ، مخابرات ، برق ، روشنایی .

۲. برق رسانی ابزار دقیق و کنترل ، وظایف اصلی گلند کابل این است که به عنوان یک ابزار آب بندی و خاتمه دهنده عمل کند.

آب بندی بهتر برای محیط اتصال :

در محل ورود کابل ، نگه داشتن درجه حفاظت از ورودی محفظه با مجموعه لوازم جانبی مناسب وظیفه هر نوع جنس مناسب بدنه گلند است.

آب بندی اضافی گلند با آبکاری نیکل کروم  یا استیل :

در صورت نیاز به سطح بالایی از حفاظت از نفوذ ، در ناحیه سطح مقطع کابل ها در قسمت ورود به محفظه نوع آبکاری ها متغیر است.

انواع گلندهای کابل :

گلند های کابل از مواد غیر فلزی یا پلاستیکی ساخته می شوند. حتی می شود ترکیبی از هر دو باشد که ممکن است در برابر خوردگی نیز مقاوم باشد. اگر به طور خاص در تنظیمات انفجاری استفاده شود ، ضروری است که گلندهای کابل برای نوع کابل انتخاب شده تأیید شوند. آنها همچنین باید سطح حفاظت از تجهیزاتی را که به آن متصل شده اند را امن کنند. یکی از بهترین شاخص های مربوط به گلند کابل این است که عملکرد ضد آب IP68 داشته باشد‌. ای پی آنها باعث ایجاد نقاط خروجی و ورودی در برابر آب است که از قسمت دیواره ها کاملا چفت می شود.

نصب و متصل کردن گلندهای کابل :

گلند یک مهر و موم را به داخل کابل بصورت گردان و فشرده ایجاد می کند.همانطور که می دانید ورود ذرات یا آب می تواند به دستگاههای الکترونیکی آسیب برساند ، با نصب و انتخاب صحیح این فرآیند متوقف می شود. برای مثال اگر لازم باشد یک کابل را درون جعبه تقسیم ضد آب عبور دهید باید آن را سوراخ کنید که از حالت ip خارج می شود. برای برطرف کردن این مشکل می توانید از یک گلند ضد آب برنجی استفاده کنید تا در اطراف کابل خود که وارد محفظه می شوید ، واترپروف باشد. عملکرد ضد آب IP68 برای کابل هایی با قطر 3.5 تا 8 میلی متر استاندارد است.این نوع از گلند  های کابل ساخته شده اند تا در کنار محفظه پروژه ضد آب نصب شوند.

اجزای تشکیل دهنده و قطعات گلند کابل کدامند ؟ 

قسمت های آنها با توجه به نوع کابل و کارائی تعیین می شود . که معمولا آرموردار و بدون آرمور هستند. آرموردار برای کابل های زره دار استفاده می شود . که از ورود بخار خورنده و رطوبت به کابل توسط مهره و حلقه داخلی جلو گیری می کند.اما گلند ساده از مخروط و حلقه مخروط برخوردار نیست. قسمت ها و قطعات اصلی شامل ، بدنه ، واشر تخت ، مهره چک کننده لاک نات ، واشر لاستیکی ، آب بندی کننده نئوپرن است.

بهترین انتخاب گلند کابل :

فشرده سازی حلقه آرمور در غلاف داخلی و زره پوش کابل قرار می گیرد. بنابراین ، آیا شما یک گلند کابل ضد انفجار یا ضد آب می خواهید یا هر دو ؟ سپس شما باید یک طراحی ضدآب و ضد انفجار دوگانه را در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که طراحی فشرده سازی مضاعف دارای یک حلقه و مخروط است این حلقه نوعی کمک مکانیکی به نحوه قرار گرفتن صحیح کابل می کند.

مشخصات بهترین گلند کابل :

آیا قصد خرید گلند کابل با بهترین کیفیت را دارید؟ باید به یاد داشته باشید که مشخصات فنی زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. اگر می خواهید در مورد مشخصات گلند کابل بهتر اطلاع کسب کنید به ادامه مطالعه مطلب بپردازید.

متریال و جنس گلند های کابل برق :

فولاد ضد زنگ و برنجی :

همانطور که میدانید فولادهای ضد زنگ در برابر خوردگی و مقاوم در برابر مواد شیمیایی هستند.آنها می توانند در درجه فشار نسبتاً بالایی منسجم باشند.

پی وی سی pvc پلاستیکی :

پی وی سی همچنین به عنوان پلی وینیل کلرید هم شناخته می شود.که ماده ای است که به طور گسترده در صنایع استفاده می شود.از ویژگی های آن یک سطح صاف ، انعطاف پذیری خوب که ویژگی های غیر سمی دارند. به دلیل غیرفعال بودن PVC ، از چند درجه در فرآیندهای شیمیایی و غذایی استفاده می شود.

پلی تترا فلورواتیلن (PTFE)

آیا می دانید پلی تترا فلورواتیلن یک ترکیب غیر قابل توضیح است؟ پس چه فایده ای دارد؟ خوب ، سطح بالایی از مقاومت شیمیایی داشته و اصطکاک کمی دارد.

پلی آمید یا نایلون :

نایلون ها از درجه های مختلف پلی آمیدی تشکیل شده اند این یک ماده با کاربرد عمومی در صنعت های مختلف به کار می رود.مقاوم است و دارای درجه فشار عالی می باشد.

برنجی :

فلز برنج از شکل پذیری عالی در دمای بالا برخوردار است.نفوذ پذیری مغناطیسی کمی دارد.مقاوم در برابر خوردگی قابل توجه و رسانایی خوب است.

آلومینیوم :

آلومینیوم یک عنصر فلزی سه ظرفیت ی سبک شکل پذیر و منعطف به رنگ سفید مایل به آبی است.از هدایت حرارتی و الکتریکی بسیار خوبی برخوردار است.همچنین دارای مقاومت در برابر اکسیداسیون و بازتاب بالائی برخوردار است.

کارایی گلندها در مناطق مختلف :

محدوده دما ، این محدوده کامل مورد نیاز دمای کار محیط است.اندازه گیری فشار ،این فشاری است که گندهای کابل می تواند بدون هیچ گونه نشتی تحمل کنند.اندازه قطر،این انتخاب اندازه هایی است که گلند کابل می تواند متناسب با سطح مقطع کابل انتخاب شود.

روش های نصب گلندهای کابل :

نصب باید با رعایت کدهای عملی و علمی لازم و مقررات منطقه انجام شود. میبایست مطابق با دستورالعمل های سازنده نیز باشد. نصب باید از طریق فردی با صلاحیت و باتجربه انجام شود. او باید دانش لازم را داشته باشد و مهارت لازم داشته باشد.

نصب  گلند کابل زره دار با برچسب زمین :

هنگام سازماندهی و نصب گلند ها باید دقت شود تا به زره های ورودی آسیب نرسد. در حالت فعال بودن مدارها ، هرگز گلند های کابل را نصب نکنید. به همین ترتیب ، به دنبال انرژی بخشیدن به مدارهای الکتریکی ، نباید گلند های کابل را باز کرد تا اینکه مدار با خیال راحت از برق خارج شود. قطعات سایزهای مختلف گلند کابل با قطعات دیگر نمره ها مطابقت ندارد. بنابراین نمی توان از قسمتی با سایز متفاوت در نوع دیگر استفاده کرد. چنانچه خورانده شود این کار بر ایمنی نصب گلند کابل تاثیر می گذارد و هرگونه گواهینامه محافظت در برابر انفجار را لغو می کند. حلقه های آب بندی در صورت ارسال از کارخانه ، در بدنه گلند بسته می شوند.

 

کلام راهنمـــــا :

ما در تیک صنعت برق با فناوری های روز تلاش کرده ایم بهترین نوع گلند ها را در کشور تولید کنیم . بعضی از این نوع کانکتورها که در قسمت فروشگاه است با توجه به نوع متریال و گریدهایی که در آنها است بصورت وارداتی تقدیم خریداران محترم می شود.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *